Szlifowanie Marmuru

Oferujemy usługi szlifowania wszystkich rodzajów marmuru na wszelkich powierzchniach (posadzki, ściany, parapety, blaty itp.). Dysponujemy kilkunastoletnim doświadczeniem w branży – referencje. Prace wykonujemy w całej Polsce i na terenie Unii Europejskiej – Kontakt 502 97 45 46

Nasza oferta:

  • mycie marmuru,
  • krystalizacja marmuru po położeniu,
  • impregnacja marmuru,
  • usuwanie niewłaściwie położonego impregnatu,
  • wymiana fugi,
  • usuwanie plam po sokach, kawie, cytrynie, winie, occie, kwasach, itp.,
  • szlifowanie źle położonego marmuru,
  • żywicowanie marmuru,
  • polerowanie marmuru,
  • i dużo więcej…

Zadzwoń, napisz – zaproponujemy skuteczne rozwiązanie dla Twojej posadzki!

 

Szlifowanie Marmuru W Domu

 

Szlifowanie marmuru – to działania związane z renowacją starych lub źle położonych posadzek. Usługa obejmuje idealne wyrównanie posadzki, polerowanie i impregnację. Po wykonanej usłudze Twój marmur będzie piękny i doskonale zabezpieczony!

Poniżej znajduje się opis wraz ze zdjęciami: szlifowanie kamienia krok po kroku.

W prezentowanym przypadku zastaliśmy posadzkę wykonaną z kilku rodzajów marmuru i granitu nierówno położoną, z głęboką położoną fugą, którą ciężko było utrzymać w czystości. Jak widać na zdjęciu poniżej nierówności są spore…

 

Marmur przed Szlifowaniem Sobótka

 

Zaproponowaliśmy wyrównanie wszystkich elementów posadzki wraz z fugą tak, aby podłoga stanowiła idealnie równą płaszczyznę. Dzięki temu posadzka będzie się pięknie prezentować (jako monolit, a nie poszczególne kawałki), utrzymanie czystości będzie łatwe (do tej pory nie można było wygodnie zmywać podłogi, ponieważ mop zahaczał o wystające płytki).

Staramy się chronić Twój majątek, dlatego w pierwszej kolejności starannie zabezpieczamy ściany tak, aby ich nie zabrudzić podczas prac. Renowację kamienia przeprowadza się w wodzie więc nie ma ryzyka zakurzenia pomieszczeń.

 

Szlifowanie Marmuru Bielawa

 

Równanie posadzki wykonujemy maszynami dobranymi do wielkości pomieszczeń w których będziemy pracować. Miejsca trudno dostępne obrabiamy ręcznymi szlifierkami. Pozwala nam to wykonać pracę zarówno na dużych powierzchniach jak i w małych pomieszczeniach w możliwie krótkim czasie tak aby nasza praca nie była dla Ciebie uciążliwa.

 

Szlifowanie Marmuru Dzierżoniów

 

Bardzo ważne jest aby zawsze stosować oryginalne segmenty szlifierskie. Taki sprzęt jest normatywny i przy zachowaniu odpowiedniej dokładności pozwala odnowić każdy marmur. Dlatego nigdy nie stosujemy tanich zamienników!

Pracę zaczynamy od określenia stopnia nierówności posadzki i głębokości rys (zniszczeń). Dobieramy segmenty diamentowe i rozpoczynamy proces szlifowania marmuru. Pracę wykonujemy tak długo aż posadzka będzie idealnie wyrównana.

W tym momencie następuje naprawa marmuru. Pęknięcia i ubytki kamienia w razie potrzeby są delikatnie rozwiercane tak aby masa naprawcza dobrze się trzymała.

 

Szlifowanie Marmuru Nysa

 

Miejsce ubytku wypełniamy specjalną zaprawą dobraną kolorystycznie do kamienia.

 

Szlifowanie Marmuru Wrocław

 

Gdy naprawione zostają wszystkie ubytki przystępujemy do polerowania posadzki. Dokładnie wykonujemy każde przejście polerskie, ponieważ wszelkie uchybienia mają negatywny wpływ na ostateczny efekt i trwałość odnowionej posadzki.

Kolejny etap to krystalizacja marmuru połączona z ostatecznym polerem kamienia. Po dokładnym myciu posadzkę zabezpieczamy odpowiednio dobranym impregnatem.

 

Firma Szlifowanie Marmuru

 

Jak widać po zakończeniu prac posadzka stanowi idealnie równą, gładką powierzchnię. Zastosowanie krystalizacji i impregnacji zabezpiecza przed wnikaniem plam i ułatwia bieżące czyszczenie marmuru.

Gdy skończymy prace pomożemy Ci dobrać odpowiednie środki myjące i pielęgnujące marmur. Do mycia kamienia proponujemy środki, które ułatwiają bieżącą pielęgnację posadzki a ich specjalnie dobrane składniki przedłużą jej trwałość. Dzięki temu wydłużone zostaną okresy pomiędzy kolejnymi renowacjami.

Zapraszamy do kontaktu!

Wyrównywanie Marmuru

 

 

Komentowanie jest wyłączone